MALAYSIAN ONLINE DISCUSSION COMMUNITY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MALAYSIAN ONLINE DISCUSSION COMMUNITY

Semuanya tentang kehidupan anda-Sembanglah apa saja topik anda!

HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  
YAHOO SEARCH

VISITOR LOCATION

WORKSHOP/SEMINAR
WORKSHOP LAMAN WEB

TOPIK: Web Peribadi
TARIKH: 21 atau 22hb 02, 2009
MASA: 9.00 pg - 5 ptg
BAYARAN: RM 120.00
TEMPAT: Plaza Flamingo

TOPIK: Laman Minisite
TARIKH: 21 - 22hb 03, 2009
BAYARAN: RM 500.00

TOPIK: Laman Web Forum
TARIKH: Mac 2009
BAYARAN: RM 200.00

TOPIK: Laman Web Blog
TARIKH: Mac 2009
BAYARAN: RM 320.00

TOPIK: Home Web Practical
TARIKH: Terbuka
BAYARAN: RM 70.00 per day
TEMPAT: Rumah anda

USAHAWAN INTERNET

TOPIK: Perniagaan Online
TARIKH: PENUH!
BAYARAN: RM 160.00

SEMINAR PELAJAR

TOPIK: Selepas S.P.M
TARIKH: Terbuka!

TOPIK: Vokasional
TARIKH: Terbuka!

Maklumat lanjut:
www.e-webniaga.com
MY GOOGLE GROUP

Email:

BUSINESS INFO

LAMAN BUAL BICARA
POLL ANDA
Poll Anda
ARTIKEL PERNIAGAAN
Teknik mudah untuk berjayaTeknik mudah untuk berjaya!
1. Berjaya kerana SERASI
2. Berjaya kerana SUKA
3. Berjaya kerana JUJUR
4. Berjaya kerana IMPIAN
5. Berjaya kerana GAGAL

Teknik menjual:
Kenali Pelanggan anda!
Menggunakan konsep ASK!
1. APA?
2. SIAPA?
3. KENAPA?
4. KESIMPULAN?

Teknik menjual produk:

A. Start with 7 Keys!

1. IMPIAN

2. TEKAD

3. BELAJAR

4. SEMANGAT

5. SABAR

6. KONSISTEN

7. FOKUS

Apa jenis produk anda?

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin

Number of posts : 26

Apa jenis produk anda? Empty
PostSubject: Apa jenis produk anda?   Apa jenis produk anda? EmptyThu Jan 22, 2009 4:24 pm

Promote le kalau ada produk baik punya....
Back to top Go down
http://malaysian.friendhood.net
cikinaka

cikinaka

Female
Number of posts : 6

PostSubject: Re: Apa jenis produk anda?   Apa jenis produk anda? EmptySat Jan 24, 2009 10:08 pm

Terima kasih ADMIN... ni nak promo sambil meluahkan rasa hati bleh..??

Dulu aku sering tertanya-tanya..kenapa kita takde kilang besar-besar...kenapa hampir semua benda makan kita kena beli produk orang lain...brapa byak biskut, kek yg kita beli dari luar..sampai 1 tahap bihun yang kita ambik pun dah jadi isu halal haram kes pembuatan yg amat menjijikkan...ayam pun blum tentu sembelihannya, ikan pun pernah diberi makan najis ****....

But now aku dah nmpak byak jugak barang kita, kedai kek kita...rasa seronok sbb aku ada alternatif pilih yg halal walaupun kekadang sakit hati dgn layanan tuan kedai...now jugak kta dah ada RFC.... ala-ala KFC n aku amat bangga dengan tuan punya iaitu Tuan Hj Ismail..Now dia ada dlm perancangan nk bina 10 RFC lagi. Dia nak buktikan kita pun boleh. That's why aku join HPA group. Bisnes memang bisnes tapi niat utama aku....yang dah lama terpendam.. hanya KITA yang mampu kukuhkan ekonomi kita....kalau kita tak sokong produk halal ( sudah jadi tgjwab kita ) siapa lagi nak sokong....Berapa kerat sgt org kita yg berjaya dan kalau boleh sokonglah org kita yg jalannya lurus atas landasan yg disyariatkan. Aku nak jer menyeru semua orang2 sealiran aku untuk join komuniti HPA supaya bos besarnya ada lagi byk sumber kewangan untuk dia bgunkan hotel2 bertaraf halal di Malaysia nih...(Apsal hotel tak byk apply sijil halal?) Kenapa kita nak berkira sangat untuk kemajuan ekonomi kita..??? Kalau boleh biar semua rakyat Islam Malaysia bersatu...jgn rasa kita hanya kayakan bos besar sbb hasilnya turut jd zakat yang akan kembali kpd org kita jugak... Masalahnya org kita yg skeptical...makan fastfood mahal tak kisah, beli pencuci muka cap Inggeris mahal takpe..bila produk yg confirm org kita buat, halal..mcm2 alasan..mahallah..baru sekali cuba merungut tak nmpak kesan...tak bermutu....sedangkan ada produk..namanya halal tp bos besar cap lain....tak kisah pulak....itulah mentaliti yg kita kena ubah sekarang....tanya diri...kita ada produk harian yg pasti halal...perlukah kita cari yg lain jika kita ada alternatifnya...kita bawa produk halal yg ada masuk dlm keluarga kita...di situ ada berkatnya...di sini kita guna produk halal, kita jana ekonomi dgn bonus dari syarikat dan dlm masa yg sama kita bersatu membantu umat islam sendiri...yg pnting niat kita....jangan biar org anggap Islam itu Miskin..... bersatu demi ummah...Tuan Hj Ismail sendiri telah ditawarkan sesuatu oleh org luar tpi demi ummah, dia tolak...renung-renungkanlah dan hnya diri anda yg berhak menentukan...kepada yg telah join komuniti...Tahniah...bersama2lah kita teruskan lagi perjuangan...

P/S : Aku rasa lega setelah meluahkan apa yang terbuku. Terima kasih buat PJS Ramly yang telah buka jalan untukku berdakwah dengan cara paling kecil..
Back to top Go down
http://www.cikistore.portalniaga.com
Admin
Admin
Admin

Number of posts : 26

PostSubject: TQ   Apa jenis produk anda? EmptySat Jan 24, 2009 10:19 pm

cikinaka wrote:
Terima kasih ADMIN... ni nak promo sambil meluahkan rasa hati bleh..??

Dulu aku sering tertanya-tanya..kenapa kita takde kilang besar-besar...kenapa hampir semua benda makan kita kena beli produk orang lain...brapa byak biskut, kek yg kita beli dari luar..sampai 1 tahap bihun yang kita ambik pun dah jadi isu halal haram kes pembuatan yg amat menjijikkan...ayam pun blum tentu sembelihannya, ikan pun pernah diberi makan najis ****....

But now aku dah nmpak byak jugak barang kita, kedai kek kita...rasa seronok sbb aku ada alternatif pilih yg halal walaupun kekadang sakit hati dgn layanan tuan kedai...now jugak kta dah ada RFC.... ala-ala KFC n aku amat bangga dengan tuan punya iaitu Tuan Hj Ismail..Now dia ada dlm perancangan nk bina 10 RFC lagi. Dia nak buktikan kita pun boleh. That's why aku join HPA group. Bisnes memang bisnes tapi niat utama aku....yang dah lama terpendam.. hanya KITA yang mampu kukuhkan ekonomi kita....kalau kita tak sokong produk halal ( sudah jadi tgjwab kita ) siapa lagi nak sokong....Berapa kerat sgt org kita yg berjaya dan kalau boleh sokonglah org kita yg jalannya lurus atas landasan yg disyariatkan. Aku nak jer menyeru semua orang2 sealiran aku untuk join komuniti HPA supaya bos besarnya ada lagi byk sumber kewangan untuk dia bgunkan hotel2 bertaraf halal di Malaysia nih...(Apsal hotel tak byk apply sijil halal?) Kenapa kita nak berkira sangat untuk kemajuan ekonomi kita..??? Kalau boleh biar semua rakyat Islam Malaysia bersatu...jgn rasa kita hanya kayakan bos besar sbb hasilnya turut jd zakat yang akan kembali kpd org kita jugak... Masalahnya org kita yg skeptical...makan fastfood mahal tak kisah, beli pencuci muka cap Inggeris mahal takpe..bila produk yg confirm org kita buat, halal..mcm2 alasan..mahallah..baru sekali cuba merungut tak nmpak kesan...tak bermutu....sedangkan ada produk..namanya halal tp bos besar cap lain....tak kisah pulak....itulah mentaliti yg kita kena ubah sekarang....tanya diri...kita ada produk harian yg pasti halal...perlukah kita cari yg lain jika kita ada alternatifnya...kita bawa produk halal yg ada masuk dlm keluarga kita...di situ ada berkatnya...di sini kita guna produk halal, kita jana ekonomi dgn bonus dari syarikat dan dlm masa yg sama kita bersatu membantu umat islam sendiri...yg pnting niat kita....jangan biar org anggap Islam itu Miskin..... bersatu demi ummah...Tuan Hj Ismail sendiri telah ditawarkan sesuatu oleh org luar tpi demi ummah, dia tolak...renung-renungkanlah dan hnya diri anda yg berhak menentukan...kepada yg telah join komuniti...Tahniah...bersama2lah kita teruskan lagi perjuangan...

P/S : Aku rasa lega setelah meluahkan apa yang terbuku. Terima kasih buat PJS Ramly yang telah buka jalan untukku berdakwah dengan cara paling kecil..

Terimakasih dgn maklumat/maklumat yang diberikan, semoga info yg dipaparkan boleh dijadikan panduan kepada rakan-rakan dan harap mereka paham maksud yang tersirat dlm info cikinaka ini.
Back to top Go down
http://malaysian.friendhood.net
Sponsored content

PostSubject: Re: Apa jenis produk anda?   Apa jenis produk anda? Empty

Back to top Go down

Apa jenis produk anda?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pendapat anda.
» Apa erti mimpi anda?
» Impian anda bila besar nanti?
» 4 Perkara Membuat Anda Dijangkiti Fikiran Negatif
» Pendapat anda tentang politik malaysia hari ini?